Masz apetyt na zwiedzanie? Organizator turystyki Krakowianka zrealizuje Twoje podróże marzeń. To Twój czas, przekuj go na niezapomniane wspomnienia z Polski. 

Krakowianka zapewnia:

wyżywienie

zakwaterowanie

transport z/na lotnisko

wynajem samochodów/busów

ubezpieczenie podróży

opiekę pilota przewodnika w wybranym języku

programy wycieczek

rezerwację biletów

wypożyczanie systemu tour guide

Krakowianka realizuje płatność bonem turystycznym

Popularne wycieczki

To serce szlaku papieża Polaka św. Jana Pawła II. Miasto rozsławione faktem, że właśnie tutaj przyszedł na świat Karol Wojtyła. Na szlaku papieskim nie może zabraknąć cichych, ale uroczych Wadowic, położonych  w sąsiedztwie malowniczego Beskidu Małego.

Dowiecie się gdzie papież Polak przyszedł na świat
Warto zwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II 

Warto zatrzymać się I podumać w Bazylice p.w. Ofiarowania NMP

Warto posmakować kultową papieską kremówkę

To nie tylko miasto pielgrzymkowe, ale jedyna kalwaria na świecie, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Karol Wojtyła został nie tylko honorowym obywatelem miasta ale i jego patronem. Pielgrzymi tłumnie przybywają zarówno do sanktuarium oo. Bernardynów z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej ale pielgrzymują na Dróżkach Pana Jezusa, oraz Dróżkach Matki Boskiej niemal wiernej kopi jerozolimskiej Drogi Bolesnej.

Dowiecie się jak powstały i co to są dróżki kalwaryjskie

Warto zwiedzić bazylikę  Matki Boskiej Anielskiej

Koniecznie trzeba uczestniczyć w misterium pasyjnym w WielkimT ygodniu lub w sierpniowym odpuście Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP.

Warto pokłonić się przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej

Kto kocha góry nie może ominąć tego magicznego miejsca. Panoramę jaką zobaczymy wspinając się na szczyty Tatr zapadnie nam w sercu do końca życia. Niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta nad Morskim Okiem uznawanym przez The Wall Street Journal jednym z pięciu najpiękniejszych jezior świata.

Dowiecie się dlaczego na Giewoncie jest krzyż i co góra Giewont skrywa w wnętrzu…

Warto zobaczyć góralską zabudowę drewnianą oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku

Posmakujecie góralskiego sera: o oryginalnych nazwach oscypek, bundz

Koniecznie trzeba zrobić zakupy i pospacerować najsławniejszą ulicą Krupówkami

Dowiecie się, jak według legendy, dzieki św. Kindze sól pojawiła się w Polsce 

Warto zwiedzić kopalnie soli 3,5 kilometra 800schodów, 20 komór, położonych na głębokościach do 135 metrów

Warto zatrzymćc się I pooddychać w wielickiej tężni, największej na południu Polski

Tylko dla odważnych prawdziwa trasa górnicza w kombinezonach górników

Swoją sławę zawdzięcza kopalni soli, która w Wieliczce nieprzerwanie działa od ponad 700lat. Labirynt liczący prawie 300 km korytarzy, to nie tylko pomnik historii Polski i jeden z siedmiu cudów Polski, ale także zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie on-line 

Krakowianka zaprasza na zwiedzanie on-line poprzez zoom, skype, facebook sa to albo prelekcje ze zdjęciami i prezentacją albo spacery wirtualne podczas których przewodnik na żywo oprowadza z kamera wybrane miejsca, a Goście oglądają transmisję on line przed ekranami komputerów.

Krakowianka w TV

Krakowianka pojawiła się w polskiej wersji Nasz nowy dom program prowadzony przez Katarzynę Dowbor. W TV Polsat w odcinku nr 198, 2020 (28. minuta)

Krakowianka wystąpiła w filmie dokumentalnym pt. „Przewodnik po Nowej Hucie” w „Nowej Hucie Kronika Kroniki” numer odcinka NKF nr 639 – 10/2020 TVP 3 1,29 minuta 2020

http://okn.edu.pl/kino-studyjne-sfinks/nowohucka-kronika-filmowa/nkf-nr-639-10-2020/

Od urodzenia jestem zakochana w Nowej Hucie, stąd mój pomysł stworzenia trasy „Zakochaj się w Nowej Hucie” (nagrodzonej przez Muzeum Krakowa w 2020 r.), dzięki temu możemy się poznawać i pogłębiać naszą miłość do Nowej Huty.

Drodzy goście Zofia znana również jako Piękna Zośka była bardzo atrakcyjną dziewczyną. Pewnego dnia niestety znaleziono jej ciało, ale… bez głowy. Dlatego biała dama, której duch nocą ukazuje się na nowohuckich łąkach, to prawdopodobnie Piękna Zośka…

Krakowianka w radiu

Polskie Radio dzieciom Audycja „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem” Polskie radio dla dzieci audycja „Podwieczorek z królikiem Filipem i lwem Leopoldem”

Krakowianka na dużym ekranie

Krakowianka wystąpiła w filmie dokumentalnym pt. „Wygaszanie miasta”
reżyseria Wojciech Mucha TVP 1 2020

Krakowianka uczestniczka konferencji

Konferencja Muzeum Krakowa pt. „Miejsce po, miejsce bez” na temat mrocznej turystyki I podróży do miejsc śmierci w Krakowie