Kraków to moje miejsce na ziemi. Tu chodzę z głową w chmurach. Będąc ambasadorem Krakowa pielęgnuję tradycję, dlatego oprowadzam na życzenie gości, jako pierwszy przewodnik w Polsce w stroju krakowskim. Cenię wiedzę i wciąż się uczę. Dla mnie najważniejszy jest Człowiek, dlatego moi Goście są dla mnie zawsze przyjaciółmi, a ja dla nich aniołem stróżem. Moją misją jest wiedza i przyjaźń, tradycja i nowoczesność. Do zobaczenia w Krakowie

Posiadam szeroką wiedzę i liczne certyfikaty

Krakowianka jest pierwszym przewodnikiem w Polsce, który ukończył podyplomowe studia Cracovianistyka na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Polsce jest tylko czterech przewodników z tytułem cracovianistaw Krakowie.

Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Krakowie. Dzięki moim certyfikatom możesz ze mną zwiedzać wszystkie krakowskie muzea.

Przeszłam szkolenia organizowane przez Polską Organizację Turystyczną dotyczące pracy z turystami z Chin, Indii, Japonii oraz z osobami niepełnosprawnymi. Przygotowuję specjalne oferty dla rodzin z dziećmi. Przeszłam również szkolenie organizowane przez Centrum Społeczności Żydowskiej.

Przyjedź do Krakowa i poczuj się jak kolekcjoner wyjątkowych chwil i ciesz się niezapomnianymi wspomnieniami z Krakowa.

Wzgórze Wawelskie

To serce Polski: tu spoczywają serca największych polskich królów i bohaterów narodowych oraz relikwie św. Stanisława biskupa, patrona Polski. Myślę, że to właśnie tutaj po raz pierwszy oczarowała mnie historia, ta magia czaru trwa do dziś i staram się ją przekazywać moim gościom.

więcej >>

Stare Miasto

To serce miasta. Tu tętni życie, a krakowianie umawiają się na randki pod pomnikiem „Adasia”. To tutaj zakochałam się w zawodzie przewodnika. Bo tylko w Krakowie są: zaczarowane powozy i konie oraz zaczarowane gołębie. Dlatego chcę tą atmosferą oczarować moich gości.

więcej >>

Kazimierz

Słynne żydowskie miasto ze starymi kamienicami i nowoczesnymi malowidłami ściennymi. Tutaj Steven Spilberg nakręcił swój nagrodzony Oscarami film „Lista Schindlera”. Tutaj czas się zatrzymał. Tylko ślady mezuz „blizny Kazimierza” przypominają nam: nie bądźcie obojętni na wichry historii.

więcej >>

Nowa Huta

Urodziłam się właśnie w Nowej Hucie i jest to miejsce, które naprawdę kocham. Wiem gdzie jest najlepszy deser czasu PRL krem Sułtański, gdzie można tańczyć na linie w Parku Linowym, gdzie są najbarwniejsze murale, jak wejść do schronów w Nowej Hucie. To idealne miasto, perła socrealistycznej architektury. Moje miasto… zapraszam do udziału w niesamowitej wycieczce kultowej Nowej Huty.

więcej >>

Cenię przyjaźń

Będę twoim przewodnikiem, przyjacielem i aniołem stróżem. Pomogę rozwiązać wszystkie Twoje problemy w Krakowie i zaproponuję odpowiedni program dostosowany do Twoich potrzeb i życzeń oraz pomogę w zorganizowaniu kilkudniowych wycieczek do Krakowa i okolic wraz z wyborem odpowiedniego miejsca na posiłek. Przyjedź, a na pewno sprawię, że poczujesz się jak u siebie…

Doceniam tradycję

Jeśli chcesz, oprowadzę Cię w typowym krakowskim stroju ludowym. Będzie to okazja do obejrzenia barwnego narodowego stroju polskiego, wykonanego ręcznie według tradycyjnego historycznego wzoru. Zdjęcie z Krakowianką będzie niezapomnianą pamiątką wyjątkowej atmosfery Krakowa i pięknych chwil tu spędzonych.

Wykorzystuję Nowoczesność

Specjalnie dla moich grup posiadam i wypożyczam wygodny system tourguide. Jest to idealny wybór dla tych, którzy wymagają maksymalnego komfortu podczas zwiedzania, dla grup, dla osób niedosłyszących, dla osób starszych i dla dzieci. Przyjedź i poczuj się jak VIP w Krakowie!

Zapraszam do nietuzinkowych aktywności w Krakowie

Lubisz zwiedzać miasto na dwóch kółkach? Cudownie! jestem instruktorem rowerowym.

Fascynuje Cię woda? Zorganizuję wycieczkę łodzią lub gondolą.

Zapraszam również na spływ kajakowy Wisłą lub zwiedzanie Zalewów Krakowskich

Zachęcam do wypróbowania deski SUP.

Wybiorę dla Ciebie przejażdżki dorożkami lub melexami.

Mogę zabrać Cię na wycieczkę seegwayem.

Szukasz zastrzyku adrenaliny? Mogę Cię zabrać do parku linowego.

Organizuję spływy górskie (na drewnianych tratwach lub pontonowe)