zwiedzanie Krakowa: dla osób niepełnosprawnych

„Krakowianka” oferuje 20-letnie doświadczenie pracy z osobami z dysfunkcjami, m.in.: ruchową, z całkowitą lub częściową dysfunkcją wzroku i słuchu.

Marzysz o zwiedzaniu Krakowa, ale ograniczają cię bariery niepełnosprawności? Kochasz podróże, ale jesteś osobą niepełnosprawną? Nie rezygnuj ze swoich marzeń! Jestem przewodnikiem, któremu nieobce są Twoje problemy. Od niemal dwudziestu lat pokonuję bariery razem ze swoimi przyjaciółmi w Stowarzyszeniach i Fundacjach oraz szkołach integracyjnych. Ukończyłam kurs opieki nad chorym w hospicjum, gdzie byłam wolontariuszką. Jeśli przed Toba piętrzą się bariery pokonamy je razem. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Jako przewodnik oprowadzam po Krakowie i udowadniam, że krakowski bruk jest przyjazny nawet dla osób korzystających z wózka! Zapraszam szkoły i klasy integracyjne, a także osoby z niepełnosprawnością intelektualną albo tymczasowymi schorzeniami. Zwiedzać Kraków będziemy według twojego własnego tempa, kondycji, zainteresowań.
Posiadam konieczne certyfikaty potwierdzające odbycie warsztatów i szkoleń z obsługi turysty z niepełnosprawnościami.
Pomagam zamówić asystę w komunikacji PKP, podpowiem który hotel jest przyjazny Twoim ograniczeniom. Z Krakowianką możesz zerwać z rutyną, zapomnieć o złych doświadczeniach: zdobyć nowe, wspaniałe wspomnienia z Krakowa.

W zależności od potrzeby i stopnia oraz rodzaju niepełnosprawności proponuje następujące szlaki: