DinoZatorland - Zator

Za największą atrakcję Parku uważane są: Triceratopsy, Spinozaury, Parazaurolofy, największy na świecie, ruchomy T-Rex, jednym słowem możliwość wspaniałego spędzenia czasu, co potwierdza motto Parku „Edukacja poprzez rozrywkę”.

Można w parku zjeść Dinoburgera, przeczytać bajkę o księżniczce Dul-Dinei zamienionej w dinozaura, który nieustannie płacze. I płaczący dinozaur to nie jedyna taka atrakcja, bo prehistoryczne gady nie tylko ruszają się i wydają przeraźliwe odgłosy, ale także sikają, plują na zwiedzających wodą, dostarczając tym samym niemało radości zwiedzającym. Można zobaczyć jak mały dinozaur wykluwa się z olbrzymiego jaja. Nie można pominąć dinorides, ruchomych bujaków w kształcie dinozaurów, Dino-zjeżdżalni i możliwości robienia rodzinnych fotografii za pomocą monideł, z dinozaurami w tle oraz atrakcji Kina 5D. Będąc w parku nie sposób ominąć Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, którego chlubą jest największy w Polsce szkielet 9 metrowego Jangczuanozaura.
W Parku Owadów zobaczymy repliki olbrzymich owadów wielkości człowieka. Mrówka, skorpion, biedronka, modliszka-każdy z 11. modeli jest zaopatrzony ciekawym opisem. Oryginalnym okazem jest modliszka, która swoją nazwę zawdzięcza pozycji, przypominającej osobę ze złożonymi rękami do modlitwy.

Park Mitologii i św. Mikołaja usytuowany jest na zbiorniku wodnym, sąsiadującym z Parkiem Dinozaurów. W trakcie rejsu po malowniczym stawie, można spotkać 48 figur mitycznych bogów, herosów i choć przez chwilę poczuć się uczestnikiem, tak niezwykłych wydarzeń, jak: wojna bogów z gigantami, czy wyprawa po złote runo. Za sprawą wielkich baterii słonecznych figury nie tylko ruszają się, ale i gadają lub jęczą.
Na brzegu czeka mini zoo, z kozami osiołkami i reniferami. Nawet kosze na śmieci są w formie kolumn jońskich, nawiązujących do architektury starożytnego Rzymu. Można wejść do brzucha konia trojańskiego, zwiedzić labirynt Minoataura, słowem niemal namacalnie dotknąć fundamentów antycznej kultury. Jedyna na świecie podobna do Parku Mitologii atrakcja funkcjonuje od niedawna w Hiszpanii.

Dzięki Parkowi św. Mikołaja nie trzeba już jechać do dalekiej Finlandii, aby zimą spotkać św. Mikołaja. W Zatorze można dodatkowo napotkać Mikołajowy Wulkan Zapomnienia (do spalania złych uczynków), wysłać list na Poczcie Św. Mikołaja, czy spotkać postaci z niemal wszystkich bajek świata.

W Zatorze warto zwiedzić:

  • Park Dinozaurów,
  • Park Owadów,
  • Park Mitologii i św. Mikołaja
  • Zwiedzanie miasta Zatora,
  • Pomnik patrona miasta św. Rocha
  • Kopiec Grunwald.